there's no subtitute for VW 16V

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj Volkswagen in Audi vozil

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Okt 27, 2008 11:01 pm

lol. nemorš no... **edit** sm falu ene par postov :oops:
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a super98 dne Po Okt 27, 2008 11:02 pm

samurai napisal/-a:
... zdej si upaš ne, ker sem jst poškodovan in v bolniški :lol: , kje si pa prej bil, ko sem še veselo lahko klatil z roko :evil: - no joke :wink:



hahahaha a sliko nalimam? al ni potrebe??


hahahahaahah
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne Po Okt 27, 2008 11:03 pm

Jurtz napisal/-a:lol. nemorš no... ne nas tuki *ebat pa prebarvaj tisto tuNNing sranje no :D


ja sej bi...... če bi imel kaj črnega spreja doma, tako pa imam samo rumenega :lol: . Sej bom Jurtz, seveda gre v črno in ne na poliranje, moram malo Bureka jeziti, ta teden bom vse spedenal, imam še en kup drugih stvari za urediti :wink:
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Okt 27, 2008 11:04 pm

sej tud spolirana bi bla povsem ok, sam ta roza-rdeča tuNNing scena je bla pa prou podjebavanje u mozag :D
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Okt 27, 2008 11:12 pm

spolirana ali crna, vseeno samo ne rdeca :D pa sej ce bos tudi tle glavo in kolektor spricnil v crno, potem bo pa res lep efekt...

super: dej sliko, js ne vem se nic :D
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Okt 27, 2008 11:27 pm

BureK napisal/-a:spolirana ali crna, vseeno samo ne rdeca :D pa sej ce bos tudi tle glavo in kolektor spricnil v crno, potem bo pa res lep efekt...

super: dej sliko, js ne vem se nic :D

ja to, al pa da spoliraš še kolektor(prebarvaš napis v črno), in cev in dobiš svetlo-črno kombinacijo
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a BureK dne Po Okt 27, 2008 11:33 pm

tudi, sam ne bom vec delil nasvete glede poliranja ker je zajebana stvar in se ne da lih vsakemu za dailya take stvari delat :) crna je bolsa...tudi kar se vzdrzevanja tice :)
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne Po Okt 27, 2008 11:52 pm

BureK napisal/-a: pa sej ce bos tudi tle glavo in kolektor spricnil v crno, potem bo pa res lep efekt...


Burek, vse to že imam, je ostalo od corrada, potrebno je samo zmontirati :wink:

Nabavil sem nekaj robe, seveda kopije :evil: . Za eno plastično obrobo kot je pri mojem wagnu je potrebno na servisu odšteti katastrofalnih 57 € (cena na A2S). Ker se mi to zdi le malo precenjeno sem se odločil za nakup kopije preko A-neta. Ĺ e enkrat, kot že mnogokrat se je izkazalo you get what you pay for - dobesedno. Res da sem za dve obrobi (dobil sem zadnji dve) plačal nesramno smešnih 10.54 € (za obe seveda), ampak evo vam rezultata :shock: . Na daleč izgledajo še kar v redu ...
Slika

... od blizu pa KATASTROFA :shock: :shock:
Slika

... tiste črte od odlitka na originalu seveda ni, da ne govorim o strukturi površine :roll:
Slika

Kako sedejo na avtomobil sploh ne vem in verjetno tudi ne bom probal. Sedaj jih bom najprej pobrusil in polakiral, da bodo vsaj po strukturi približno podobne originalu in če mi bo uspelo vsaj solidno narest zadevo (itak bom polakiral kompletno plastiko, da bo enak ton in struktura) potem jih bom zmontiral, če ne pa raje počakam na kakšne rabljene - sej se tudi najdejo, glede na to da jih je imel gor tudi "navaden" golf, ob res najblolj črnem scenariju bom pač šel na pooblaščenca po njih ampak se bom za ceno še pogajal :wink:

Nekaj sprememb je bilo tudi v notranjosti vozila. Prijatelj me je presenetil z tole manšeto prestavne ročice, ki jo je naredil iz usnja
Slika

.... in pa ročne zavore, katero je tudi oblekel v usnje
Slika

... ampak tule bo potrebno ponoviti vajo, ker mi niso všeč preširoki šivi, ki morajo biti enaki kot so na volanu in manšeti prestavne ročice - bo popravil
Slika

Tudi radio je našel svoj prostor na drugem mestu, ker gor potrebujem prostor za en drug projekt (*ebi ga, ne gre brez projektov, sm adicted :lol: )
Slika

Ja sej vem in vidim, da je konzola full umazana, ampak še ni bilo časa da bi jo očistil, sem imel včeraj žurko, se mi je vžgala napeljava pod armaturko :evil: , smo jedva rešli zadevo preden bi bilo prepozno (pa o tem ob drugi priliki). Ĺ e en detajl, končno sem se znebil stranskih smernikov na prednjih blatnikih in jih zamenjal z tole zadevo
Slika

Seveda so bili v originalu srebrni, ampak so tile bili rahlo porisani in obrabljeni, zato sem vse kar bi moralo biti srebrno polakiral v rdečo (še vedno lahko pobrusim v kolikor bi bilo preveč kičasto), ker na avtomobilu ni nič srebrnega in se mi zdi, da ne bi dobro sedli
Slika

Slika

... ja tudi avto bom opral, pa sej bo jutri itak dež :lol: , zato nisem slikal večje površine (beri: več dreka in nesnage)

In za konec sem nabavil še nekaj za na lager, ker se nikoli ne ve kdaj pride prav. Digifitz, ki se je prodajal na netu sem dobil za "borih" 30 € + PTT, res da je malo podrgnjen, ampak na njem vse lepo deluje, ker sem ga priklopil v mojemu wagenu.
Slika

lp do nadaljnega, se pravi do jutri, ko prispe nova roba :P :P
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Okt 27, 2008 11:57 pm

samurai napisal/-a:Slika


bodi dober in naredi eno closeup slikco tistega kosa plastike, na prestavni ročici, pod zgornjim koncem manšete, ki drži manšeto pokonci(if you know what i mean), če imaš originalno zadevo, oziroma vseeno, da vidim kašna zadeva sploh je v vsakem primeru.
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne Po Okt 27, 2008 11:59 pm

Jurtz napisal/-a:
samurai napisal/-a:Slika


bodi dober in naredi eno closeup slikco tistega kosa plastike, na prestavni ročici, pod zgornjim koncem manšete, ki drži manšeto pokonci(if you know what i mean), če imaš originalno zadevo, oziroma vseeno, da vidim kašna zadeva sploh je v vsakem primeru.


dobiš jutri, ja vse je še original :wink:
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne To Okt 28, 2008 9:53 pm

Pocket delivery - živela SLO ptt [smilie=punk.gif] [smilie=punk.gif]
Ni kaj, original verpackung :lol: :lol: ...
Slika

:roll: noch einmall verpackung :roll: ...
Slika

.... šele nato se prikaže palček smuk, to je nemiren ......... [smilie=w00t.gif] [smilie=w00t.gif]
Slika

Slika

... in to še z nosilcem - tutto completo, samo plug&play ...
Slika

... slava proizvajalcu [smilie=hooray.gif]
Slika

Cena za kos, 64.50 € + DDV + PTT = 73.74 €, čakalna doba 3/4 dni, nikjer drugje kot v Hrkules

Akcija. V ceno odbijača je všteta tudi papirnata podloga, ki jo uporabite pri demontaži starega odbijača in montaži novega :lol:. Potrebujete navaden izvijač, križni izvijač in natični ključ številka 17, pa ste zmagali. V kolikor vijaki niso nekaj korodirali, je to zamenjanoi v 10 minutah - god how i love mkII :wink:. Nekje vmes, med temi desetimi munutami, naredite odmor in enega prižgete, pa eno odprete in malo poslikate. Takole izgleda brez odbijača
Slika

... malo čekiranja, če je bilo že kaj udarjeno, varjeno, popravljano, .......
Slika

Slika
... oceno prepuščam vsakemu posamezniku posebej , jst že vem ........

Sicer pa tudi tale odbijač, ki je bil gor, ni dolgo krasil tegale golfija, je še vse skoraj vie neue :D
Slika

Slika

Slika

Slika

Ockay, dovolj odmora, gremo montirati. Hip, hip, hip, strašni trik, je rekla barbapapa in voila ...
Slika

Slika

Slika

Zdej pa, da ne boste mislil, da imam kakšen fetiš na odbijače z rdečo črto, ker bom prilepil nekaj več slikic bolj podrobne poslikave na željo Super98 :)
Struktura odbijača je prva liga - kot na origigi, rdeča črta je tudi lepo ravna in ne kar nekaj namalana, kot pri okrasni maski, ki sem jo kupil pred kratkim ...
Slika

Slika

Slika

Slika

.. tudi v spodnjem robu je letvica, ki je črne barve ...
Slika

Edina zadeva (poleg tega, da na notranji strani odbijača ni logotipa VW), ki da takoj vedeti, da gre za ponaredek, so vogali in njihovi zaključki, pač se poznajo črte od odlitka, ampak to se z mirno in potrpežljivo roko da lepo spedenati - samo danes nisem imal časa, ker me je dež prehitel :roll: ...
Slika

... tole pa je original - zadnji odbijač na mojemu wagenu. Sam bog ve kakšne barve je bila tale letvica: ali srebrne, ali rdeče ?
Slika

Evo toliko o tem. Če vprašate mene je tale odbijač povsem dostojni subtitute za originalni, tako po ceni (ITAK), kot po kvaliteti izdelave. Povsem druga pesem, kot pa tiste obrobe iz A-neta :evil: . Hmmm, bi bilo zanimivo videti, če tale firma, ki izdeluje tele odbijače, izdeluje tudi morda obrobe in če imajo takšno strukturo kot tale odbijač, potem je to zadetek v polno napram pooblaščencu in njegovim oderuškim cenam. Bom za foro naročil še obrobe pri Herkules-u, katere tudi ima po približno podobni ceni kot A-net, pa bomo kar videli: ali samo na konju, ali še ne :wink: in ali sem spet vrgel stran nekaj soldov.

lp
Andrej
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne To Okt 28, 2008 10:22 pm

No me veseli da si imel tokrat več sreče kot z obrobami :wink:


PS: Pa dej to temo že prestavi pod projekte no :D
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne To Okt 28, 2008 11:02 pm

andrej, lahko samo še vprašaš če kolk pri herculesu stane prva maska z rdečo obrobo? ki moja je malo čudna ki je hex-i nekaj čaral :D
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a $küll dne To Okt 28, 2008 11:13 pm

kaj pa linija odbijača, kako se ujema z ostalim? tukaj zgleda da ni glih lepo pri blatniku...

Slika
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne To Okt 28, 2008 11:13 pm

BeniNorc napisal/-a:andrej, lahko samo še vprašaš če kolk pri herculesu stane prva maska z rdečo obrobo? ki moja je malo čudna ki je hex-i nekaj čaral :D


19.58 € + ddv + ptt = 27.70 € dobro si preglej moj topic pa boš videl kakšna je :wink:
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne To Okt 28, 2008 11:15 pm

Sküll napisal/-a:kaj pa linija odbijača, kako se ujema z ostalim? tukaj zgleda da ni glih lepo pri blatniku...


Čisto zadovoljivo se ujema, tule je optična varka, boš videl v živo. Se ujema bolje kot zadnji odbijač, ki je origigi.
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne To Okt 28, 2008 11:17 pm

samurai napisal/-a:
BeniNorc napisal/-a:andrej, lahko samo še vprašaš če kolk pri herculesu stane prva maska z rdečo obrobo? ki moja je malo čudna ki je hex-i nekaj čaral :D


19.58 € + ddv + ptt = 27.70 € dobro si preglej moj topic pa boš videl kakšna je :wink:


to sm vidu ja, samo sem mislim da ni bilo naročeno pri herkules ampak tam, ko si tiste obrobe fejk kupil.
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a super98 dne To Okt 28, 2008 11:24 pm

majkara...sem že zmenen za oba nova, itak :D
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne To Okt 28, 2008 11:26 pm

super98 napisal/-a:majkara...sem že zmenen za oba nova, itak :D


Sej bom jst tudi še zadnjega kupil :wink: A je kaj razlike v ceni med zadnjim in prednjim, če veš morda????
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a super98 dne To Okt 28, 2008 11:27 pm

neko malenkost je cenejši zadnji
TJUNING PA TO...
Uporabniški avatar
super98
Mirko
 
Prispevkov: 3563
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 4:30 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Golf II G60, MB W123 coupe

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a hex dne To Okt 28, 2008 11:34 pm

BeniNorc napisal/-a:andrej, lahko samo še vprašaš če kolk pri herculesu stane prva maska z rdečo obrobo? ki moja je malo čudna ki je hex-i nekaj čaral :D


kaj sm caral?! svoje zulje sm vlozu da je pobarvana bols kot original ti jo bos pa pluvou proklet paglouc :D :D ce jo bos menjal bos to ki je zdej gor prodal meni, velja?
Chicks that dig dubs rule. Chicks that drive them is marriage material.
Uporabniški avatar
hex
Ima majhen penis
 
Prispevkov: 2660
Pridružen: Po Feb 27, 2006 1:04 am
Kraj: koroška bela
Avto: '89 GTI 16V (ABF), '06 Audi A4 3.0 TDI quattro

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne To Okt 28, 2008 11:38 pm

Jurtz napisal/-a:
samurai napisal/-a:Slika


bodi dober in naredi eno closeup slikco tistega kosa plastike, na prestavni ročici, pod zgornjim koncem manšete, ki drži manšeto pokonci(if you know what i mean), če imaš originalno zadevo, oziroma vseeno, da vidim kašna zadeva sploh je v vsakem primeru.


A stari, jst sem šele sedajle skontal kaj ti želiš videti :roll: , no, slikice sem vseeno pripravil evo ti:
Najprej mi ni bilo jasno, kakšno plastiko bi ti rad videl tu spodaj, ker tole je edini del iz plastike na kovinskem vzvodu za brzine :?
Slika

Ker pa sem šele potem skontal, kaj bi ti rad videl, ti pokažem, kako sem fiksiral manšeto. Manšeto natakneš na vzvod kontra in z čisto navadno vezico dobro zategneš, ter povlešeč čez manšeto - thats all folks :lol:
Slika

In potem ostane, oziroma nastane takole. Vezica drži dovolj dobro, da manšeta ne leze dol.
Slika

Sicer imam celo gajbico nekakšnih nastavkov, ki bi jih lahko uporabil za tole spedenati in bi tudi izgledalo lepše in moderneje, samo potem to ne bi več bilo to, mora biti na simpl narejeno, pa malo na oldscool :wink:
Slika

I do my homework [smilie=beer2.gif]
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne To Okt 28, 2008 11:43 pm

hardkor! :D

uporabna ideja, ni kaj :)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a fritz dne To Okt 28, 2008 11:45 pm

ce pa ne zelis variante za enkratno uporabo uporabis kromatirano objemko z bencinskega servisa za par centov.

file rouge project pa zmeri lepse zgleda.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a BeniNorc dne Sr Okt 29, 2008 12:51 am

brez vezica tuninga pa res ne gre.. :D
Uporabniški avatar
BeniNorc
The Polish connection
 
Prispevkov: 3063
Pridružen: To Apr 08, 2008 5:02 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Golf .. na plinsko olje :)

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Volkswagen in Audi projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron