Nagib zadnjih koles...

Vzmeti, amortizerji, zavore, krmilni mehanizem, ...

Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a cvito19 dne Sr Feb 02, 2011 7:11 pm

pozdravljeni!
vozim vw polo 6n imam pa problem z nagibom zadnjih koles. avto je pred spuščanjem stal normalno, sedaj pa mi kolesa stojijo postrani oz. so nagnjena noter. zimske gume počasi izgubljajo profil z notranje strani, pa čeprav jih imam napumpane na 3 bara! zunanji rob se skoraj ne drži ceste... ker se bliža 15.3. in ker imam nove letne gume ne želim ostati brez notranjega roba do zime [smilie=zeppelin.gif]
Slika
Slika
na team vw forumu sem dobil odgovor, da naj bi bil most zvit, kar pa težko verjamem. vozim res kot penzioner (ne norim), mirkam vsako luknjo, ležeče policaje...
tukaj imate slike, kako je vpet most:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
če ima kdo kakšno idejo, kako odpraviti ta nagib naj napiše. sam sem prišel do zamisli, da podložil neke ploščice tam vmest kjer pride boben pritrjen na most, vmest na zgornja dva vijaka... [smilie=happy.gif]
iščem pa čim enostavnejši (in cenejši seveda) način, če se zadeva uredi častim gajbo piva [smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
cvito19
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Jan 26, 2011 2:02 am
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Polo 6n

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a 4m4t3r dne Sr Feb 02, 2011 7:21 pm

to je itak pričakovano da se ti spremeni naklon in tudi za ene željeno..za moje pojme s tem da pumpaš na več barov še delaš huje za gumo ker jo še bolj žere potem po tvoji neželjeni strani..druga pa jaz nebi upal podlagat bobna ker nebo mel več take naležne flehe in bog nedaj da se ti to kje razšraufa med potjo..druga ti nevem svetovat jaz sn vedno tak pusto in tudi gume normalno napumpane in mi ni nekak grozno žrlo gum..
THATS ME---->>>> THATS ME

d(>_<)b Was ist besser als sex? Audi V sechs!!!
Audi 80 Cabrio 2.8 & Audi A6 c4 2.5 TDI d(>_<)b
Uporabniški avatar
4m4t3r
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3231
Pridružen: Po Dec 18, 2006 10:31 pm
Kraj: Pettau aka. Ptuj
Avto: Audi 80 Cabrio 2.8 & A6 2.5

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Feb 02, 2011 10:57 pm

ne vidim razloga zakaj bi se kolesa povila navznoter, saj nima posamičnih obes zadaj [smilie=blink.gif]

kaj pa če ti samo zgleda tako, ker si ga dvignil spet ?
znižal si ga ti al si znižanega že kupil ?

in pa 3 bare, ta pa je mal huda, tud če bi ti kolesa popolnoma navpično stala, bi ti jih pobralo - po sredini...
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a cvito19 dne Če Feb 03, 2011 1:03 am

4m4t3r napisal/-a:druga pa jaz nebi upal podlagat bobna ker nebo mel več take naležne flehe in bog nedaj da se ti to kje razšraufa med potjo

vem, imam tudi sam pomisleke glede tega :?

ŽucMac napisal/-a:ne vidim razloga zakaj bi se kolesa povila navznoter, saj nima posamičnih obes zadaj [smilie=blink.gif]

kaj pa če ti samo zgleda tako, ker si ga dvignil spet ?
znižal si ga ti al si znižanega že kupil ?

avto sem nižal "sam" (ca. 5cm), lani novembra, gewinde znamke JOM (prijatelj ima iste na polu, pri njemu je vse OK)... pred tem je avto bil 11 let v original stanju in kolesa so stala naravnost, ko sem ga znižal so se pa kolesa nagnila noter, in ne s časom, ampak takoj! slike so grde, v živo je veliko bolj opazno...
tudi meni je čudno, saj bi zaradi mosta morala zadnja kolesa ne glede na višino avta po neki logiki ostati naravnost... :roll:

ŽucMac napisal/-a:in pa 3 bare, ta pa je mal huda, tud če bi ti kolesa popolnoma navpično stala, bi ti jih pobralo - po sredini

ravno zato imam 3 bara, da pobira tudi malo sredino..... itak so zadnje gume za odpad :mrgreen:
Uporabniški avatar
cvito19
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Jan 26, 2011 2:02 am
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Polo 6n

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a čare dne Če Feb 03, 2011 1:17 am

3 bare je preveč pa tud nagiba je premalo da bi ti jih zarad tega pobiralo.kolo v bistvu nima nič več nagiba kot takrat ko je bil dvignjen ker ga tudi ne more met,ker je poltoga prema.Ali je vse skupaj zard preveč nafilanih gum al je pa most res zvit in maš zaprto špuro.Pejt na optiko da sploh vidiš kakšna je geometrija podvozja.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Feb 03, 2011 10:44 am

silent bloki, zvit most ali zamaknjen tam kjer pride prišravfan na karoserijo.

verjetno bi na optiki dobil najboljše podatke kar se tega tiče :wink:
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a cvito19 dne Če Feb 03, 2011 11:02 am

na optiki nimam kaj iskat... brezveze bom dal 30eur [smilie=zeppelin.gif]
saj bi zamenjal zadnji most, ampak nimam garancije, da bo po menjavi vse ok... :roll:

Slika
se mi zdi da bodo ploščice edina možnost... mogoče kdo ve, kje nabavit kaj podobnega? zanima me, kako zadeva zgleda iz profila? a na eni strani je tanjša, na drugi pa debelejša? :o če bi imel debelejšo ploščico bi zadeva ubistvu lahko delovala kot distančnik? :roll:
Uporabniški avatar
cvito19
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Jan 26, 2011 2:02 am
Kraj: Novo mesto
Avto: VW Polo 6n

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a DS71 dne Če Feb 03, 2011 11:03 am

sam če si tolko brihten..kaj pol sploh sprašuješ [smilie=zeppelin.gif]
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Uporabniški avatar
DS71
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1966
Pridružen: Če Feb 05, 2009 9:51 pm
Kraj: Il. Bistrica
Avto: zoom zoom

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a BureK dne Če Feb 03, 2011 11:07 am

DS71 napisal/-a:sam če si tolko brihten..kaj pol sploh sprašuješ [smilie=zeppelin.gif]

[smilie=beer2.gif]
Uporabniški avatar
BureK
Z jogurtom
 
Prispevkov: 10874
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 12:34 pm
Kraj: predor Markovec
Avto: Rallye Golf

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Feb 03, 2011 11:31 am

kje so tiste slike, ko so podlagali in šli v maline in na streho ?

pa ne moreš niti daljših šravfov kupit kar v merkurju pa še podložke rabiš pole z istim kotom...

:roll:



in če se res kaj zvija, se bo zvijalo naprej, podlagal ti al ne podlagal.

zapelji se do optike in reci, da se ti zadnji konec mal čuden zdi... naredi se aberliftarja, kao da nimaš pojma,
pa naj ti zastonj kaj pove, pač rec da ne bi rad plačal optike brezveze, če bi bla potrebna menjava... nekaj se boš že spomnil :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a čare dne Če Feb 03, 2011 6:58 pm

E jebi ga pol če ti je škoda dta 30€ za optiko oz. praviš da nimaš tam kaj počet pol pa naj ti žre gume še naprej.
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a WOB dne Če Feb 03, 2011 10:37 pm

Pa nemorš kar nekaj podkladat da boš dobil kao pravi naklon. Prvo kot prvo boš rabil dobit geometrijo podvozja rad ali nerad, da boš sploh vidu pri čem si. Ali je v mejah dovoljenega in kje izstopa, do takrat je brez veze toplo vodo odkrivat, ker boš lahko naredu še več slabega kot dobrega. Zapeli se do ene optike dajte avto na mizo (tlak v gumah na fabriško) in naj ti mehanik naredi samo meritve brez nastavitev, če se bo izkazalo da je zadaj izven mej dovoljenega. Potem pa lepo naprej! Avto na dvigalo in prečekirat vse lepo po vrsti.
...ko zakoni fizike izginejo, in ko adrenalin zamenja kri..... Golf GTI G60
Uporabniški avatar
WOB
Kolpasan
 
Prispevkov: 2632
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:40 pm
Kraj: Črnomelj
Avto: Mk1 GTI, Mk1 Cabrio, Mk2 G60

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a Gloga dne Pe Feb 04, 2011 2:33 am

Se oglasam kot laik, vendar sem videl ze kar nekaj Polo-tev z nizjim podvozjem, pa se nihce ni imel teh problemov. H tem zadevam ki bi se rad zatekel, naj ti bodo zadnje. Nihce tega ne dela in naj ti bodo samo skrajna sila. Se mi pa precej cudno zdi, ker kljub hudmu robniku, ne bi mogel tolk pojahat robnika da bi oba kolesa stala tako. Osebno mislim da je tukaj le banalna zadeva, in da s samim avtom nima kaj dosti opravka.
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a bugoff dne Ne Apr 17, 2011 9:17 am

Malo pozno sm tole opazil sam moram uprašat, kdaj si nazadnje menjal ležaje?
Ker kot imam iskušnje z vaškimi posebneži no pa nekaj svojih se kolesa postavijo
ravno tako kot stojijo tvoja ko so ležaji premalo stegnjeni ali pa popolnoma obrabljeni!
lp Bugoff
Uporabniški avatar
bugoff
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 165
Pridružen: So Dec 05, 2009 1:56 pm
Kraj: litija
Avto: vw oval(1954)

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a Gloga dne To Sep 27, 2011 10:45 pm

Sicer eno leto prepozno, ampak tole sva s hexom najdla zadnjic v monroe katalogu Magic camber
Oh Nein, die Manta's!
Uporabniški avatar
Gloga
Blazen na cvick
 
Prispevkov: 5239
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 3:22 am
Kraj: Scheraunitz
Avto: '97 Henri Lloyd Yachting

Re: Nagib zadnjih koles...

OdgovorNapisal/-a Slicker dne Če Sep 29, 2011 11:39 pm

gloga tole pride v poštev spredaj.
Uporabniški avatar
Slicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1210
Pridružen: Po Maj 28, 2007 2:15 pm
Kraj: okolica Trebnjega
Avto: Golf VR6


Vrni se na Podvozje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov