VW Sharan

Pomoč pri kupovanju novih in rabljenih avtomobilov in opreme, internetni oglasi, ...

VW Sharan

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Apr 19, 2010 12:18 pm

Vem, da ima par Favdl-ovcev doma Sharana al pa katero od njegovih izpeljank (SEAT, Ford).

Zanima me kako ste kaj zadovoljni s tem avtom, slabe točke tega avta, kaj rjavijo al je že pocinkana karoserija...
Mogoče bo naprodaj en primerek l.96 z 2.0 motorjem (115 KM) in če bo ugodna cena, bi ga vzel.
Motor sam poznam, imam enakega v Passotu, ne vem pa če je menjalnik enak.

Avto ima okoli 200.000 prevoženih, verjetno bo treba menjat sklopko.
Kolko km so zvozile vaše sklopke ?

Kakšne druge napake ali problemi s tem avtom ?

Hvala za odgovore, lp žuc :D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Apr 19, 2010 12:44 pm

jst sem z mojim 110 tdi zadovoljen in nimam nobenih pripomb, razen,
da so mi ukradli webasto, ki ga moram enkrat v prihodnosti nabavit.

malcek rjavi pri zadnjem brisalcu in eno piko ima v vogalu karoserije - spodnja zadnja vrata.
za zamenjat je drsnik airbaga, servis je bil pol meseca nazaj okoli 450e (spr.diski, olje filtri, mrnjava zav.olja..)
za zamenjat je se en koncnik, drugace vse bp. cca 170 tkm.


lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Po Apr 19, 2010 4:39 pm

Predvsem me je zanimalo okoli rje.
Na splošno, za daylija torej čist ok, če ti velikost in v mojem primeru bencin nista ovira.
Delam pač tri put ništa km in ni potrebe za dizele.

Mogoče veš kak je z menjalniki, glede na to da imam Passota na dvorišču z obnovljenim menjalnikom ?
Ker sem te sreče, da ko kupim novo staro avto, moram kmalu menjat sklopko, pole pa še dif razpade...

:D
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Apr 19, 2010 5:56 pm

meni dela bp. ma se mi zdi da ma neko sranje od forda :? , se nisem poglabljal.
dokler dela, me ne briga.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne To Apr 20, 2010 11:18 pm

Kolko maš prevoženih km, si že menjal sklopko ?

Mal je jeba pri teh hidravličnih sklopkah, dokler ne rikne ne veš v kakem stanju je...
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a odprema dne To Apr 20, 2010 11:54 pm

Jaz sem imel pred tem sharana l 97, 1.9 TDI, 90KM, tip motorja 1Z. Okoli motorja ni bilo večji problemov, menjal sem samo dročnike pa redne servise, jermena..., z njim sem naredil nekje 140000 KM, včasih sem vlekel počitniško prikolico, menjal sem pa sklopko, sinhrone in servo pumpo, po števcu nekje 230000 km, verjetno je imel tudi več. Mislim, da so menjalniki šibka točka. Če imaš namen kupiti kaj podobnega, bodi pzoren na menjalnik. Rjavel je pri zadnjem brisalcu, drugje ni bilo problema. Prodal sem ga z 290000 km, čez tri tedne je bil na netu z 170000 km.
rock and TDI
Uporabniški avatar
odprema
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 333
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 11:49 pm
Kraj: Zbilje
Avto: sharan 1,9TDI

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Apr 21, 2010 6:08 pm

Kakšen je razmak vijakov na feltnah ? 5 x ... ?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a urs1 dne Sr Apr 21, 2010 6:46 pm

ŽucMac napisal/-a:Kakšen je razmak vijakov na feltnah ? 5 x ... ?


5x112 , et od 45 dalje ,no vsaj orig. platišča
Boli te kurac sej si na morju sam plaža je mal daleč ;)
Uporabniški avatar
urs1
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 882
Pridružen: Če Jan 08, 2009 7:29 pm
Kraj: ljubljana
Avto: Golf mk1 Cabrio , MB W124CE

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a odprema dne Sr Apr 21, 2010 6:49 pm

Razmak je 5X112, ET okoli 50, trenutno ga imam 42, pa feltne 18 col, gume 235. Spredaj je poravnano z blatnikom, zadaj bi bil ET lahko manjši.
rock and TDI
Uporabniški avatar
odprema
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 333
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 11:49 pm
Kraj: Zbilje
Avto: sharan 1,9TDI

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Apr 22, 2010 11:31 am

A so na splošno ti Sharani s plehom tolko v dobrem stanju al sta mela vidva mal sreče ?
Je to že kaj cinkan pleh al kaka druga dobra zaščita, ker zadnje čase mal po parkiriščih pogledam, pa ni videt da bi bli rjasti. Tud če so zbunkani, ni blo videt da bi rjaveli.

Še tole: pritrdilna mesta za 6. in 7. sedež imajo vsi al samo tisti, ki imajo tolko sedežev že origi ?

Sem se res zakuril za tale avtobus, če se bomo še okol cene kaj zmenil, bi znal kmal bit doma.

A lojtro moraš posebej kupit, da lahko streho opereš ?
:lol:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a fritz dne Če Apr 22, 2010 12:40 pm

a je cinkano al ne ne vem, dejstvo pa je res da ne rjavijo. vsaj kar sem jih jaz videl.
vsi imajo v podu vpetje za 5 sedezev, ki jih lahko poljubno kombiniras in menjas med sabo.
mislim samo, da sredinski nima moznosti za montazo naslonov za roke, potem imas se levega in desnega
ki imata pac razlicno montiran zaklep varnostnega pasu. vsi se zvrnejo in zlozijo. naslone poljubno montiras in snames,
so pa razlicno registrirani. 5, 6, 7. preveri prometno. pasejo tudi sedezi od galaxija in alhambre. itak. pa sprednji so vrtljivi.
edina slabost mi je a stebricek. moras bit res previden okoli ovinkov....

lojtre majo pri nas pa kar v pralnici.
lpf
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a odprema dne Če Apr 22, 2010 4:59 pm

Ja za pranje strehe je pa treba imet pručko. Če bi rad malo sprobal, pridem do šentvida pa greva [smilie=auto.gif]
rock and TDI
Uporabniški avatar
odprema
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 333
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 11:49 pm
Kraj: Zbilje
Avto: sharan 1,9TDI

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Apr 24, 2010 10:17 am

Ko je ravno konec zime - kako se ta bus obnese na snegu ?
Je ko počasna puščica, spredaj težek zadaj lahek in opleta sem in tja ali gre normalno ?
Sprašujem za normalno vožnjo, ne za dirkanje in souporabo ročne :D

Odprema, v avatarju je tvoj al sposojen Sharan ?
!7 col, mogoče 18 ?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a fritz dne So Apr 24, 2010 11:55 am

boooo? mi nimamo snega :D
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne So Apr 24, 2010 12:04 pm

Čaki, menda si se kdaj po snegu peljal, kaj :wink:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a odprema dne So Apr 24, 2010 2:55 pm

V snegu se obnaša normalno, brez problemov. Imam zimske, na jeklenih platiščih, Sava eskimo S3, 16 col, širine 195. Malo je problem, ker je znižan, je treba kdaj kakšen spojler naročit, ampak tudi to se preživi. Avto je moj, poleti se pa vozi na 18", viden v " moj avto, Sharan 2003 TDI" :D
rock and TDI
Uporabniški avatar
odprema
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 333
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 11:49 pm
Kraj: Zbilje
Avto: sharan 1,9TDI

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Ne Apr 25, 2010 9:03 am

Sem že zadnjič enkrat gledal, pa mi ni slik odprlo in sem mislil, da si jih napopal še pred prenovo foruma in da jih na linku ni več. Prekleto čedno, res :D Kolko je znižan, si menjal samo fedre al komplet amortizerje ?
Če bom nabavil tak bus, sicer nimam namena projekta delat na njemu, samo tale tvoj wagon pa je za pogledat.
Šibedaha nimaš ? Šipe, vseh šest elektro ?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a odprema dne Ne Apr 25, 2010 10:32 am

Tudi jaz sprva nisem imel namena delat kar koli, družinski avto..., pa sem se malo zastrupil, žena se je pa tudi že malo omehčala, itak se pa projekt zunanjost bliža koncu :D Trenutno je avto na leposukciji, barvajo se črni deli..., se malo bojim, če bo tako kot je treba, upam da bom za svoj prvi rojstni dan na Favdlu lahko to tudi pokazal, mogoče kak dan prej :D

Šibedaha pa ni, el stekla so pa samo 4X. Prednja stekla in čisto zadnja kar je zelo uporabno poleti. Znižan je pa mislim za 40 mm, amortizerjev pa nisem menjal. Je pa precej trd, pa še 18", mene ne moti, če pa koga peljem, sem pa deležen kakšnega predavanja :lol:
rock and TDI
Uporabniški avatar
odprema
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 333
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 11:49 pm
Kraj: Zbilje
Avto: sharan 1,9TDI

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a fritz dne Po Apr 26, 2010 2:31 am

gledat moras opremo carat, pa se v njej ni vse vkljuceno. meni recimo manjka maks. zatemnitev sip, usnje in tempomat.
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Apr 28, 2010 2:57 am

Sharan za katerega sem upal, da bo naprodaj, ostane tam kjer je.
So kupli novega (rabljenega) Touran-a in ugotovili, da tiste škatle, ki jih dostavljajo svojim strankam, ne gredo not...
Je Turči par cm prekratek.
[smilie=angry.gif]

Šit, prvi lastniki, nekaj opreme, redno servisiran, edino km fejst čez 200 jurjev in sklopka ni bla menjana.
Samo so pa ceno nastavljal precej pod tistimi na avto.net-u.

Grem jutri in danes dva pogledat, da vidmo kak to v živo zgleda.
Bencin, 2.0i 115KM, mislim da sta oba GL varianta.
Na digi-fotkah se vse sveti, ku bi ravno iz Wolfsburga vun zapeljal.

Sem pogledal tud za VR-6, pa me je skor kap, ko sem videl zneske za cestnino in zavarovanje.

Sharanovci, še kak nasvet tik pred zdajci ?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a fritz dne Sr Apr 28, 2010 4:20 am

ja, poglej ce ma webasto spodaj.
da te ne nadrsajo kot mene.
sem kupil avto brez webasta.
mona. :roll:

pa pedrski kartoncek poglej, kere gume ma vpisane....

gudlak
f
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Sr Apr 28, 2010 10:13 am

Čakaj, kaj to ma že original Webasto namontirano al kaj ?
Ker jaz grem gledat let. 96, 97, to verjetno ni imelo lih ne vem kaj opreme.

Ta dva imata oba 15" feltne, menda alu-origi VW.
Do kolko pa naj bi imel že vpisano ?
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a odprema dne Sr Apr 28, 2010 11:39 am

Fino je, da prej ni bil kakšen TAXI, pa avtomatska klima je boljša od ročne, dobro je, da je že registriran za 7, da ima vse sedeže, dodatni so okoli 200 EUR komad, če jih boš potreboval, tempomat je dobra zadeva, eni nimajo strešnih sani, če se bom kaj spomnil, dopišem. Aja do koliko EUR pa gledaš? Samo ne se zaletavat pa na silo kupovat! :D
rock and TDI
Uporabniški avatar
odprema
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 333
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 11:49 pm
Kraj: Zbilje
Avto: sharan 1,9TDI

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a ŽucMac dne Če Apr 29, 2010 2:32 am

Danes sem šel enega pogledat... ajooooj.
Ok, jasno, tolko staro avto lih ne more bit ne vem kaj, ampak tale... ni vredno besed.
:?

odprema napisal/-a:Fino je, da prej ni bil kakšen TAXI, pa avtomatska klima je boljša od ročne, dobro je, da je že registriran za 7, da ima vse sedeže, dodatni so okoli 200 EUR komad, če jih boš potreboval, tempomat je dobra zadeva, eni nimajo strešnih sani, če se bom kaj spomnil, dopišem. Aja do koliko EUR pa gledaš?


Ta zdajšni dayli je bil, no saj vemo, 65 ojrov :D , recimo da bo naslednji ene 30x tolko... ebi ga, našparalo se :lol:
Kar se klime tiče - a ni isti šmoren, sam da ima ena digitalno nastavitev, pri navadni pa pač s potenciometrom "loviš" ta pravo temperaturo ? Sem mislil, da bi potem kdaj kasneje zamenjal samo modul v kabini pa je. Ker sem videl, da imajo eni Sharani šibedah ( pri meni velik + ), samo ti imajo potem "ročno" klimo. Če je razlika samo v modulu, pole ok, če je treba pa menjat tuto completo, pole pa ... pfff.

Za sedem sedežev mi lih ni, bom spet dežurni taksist jebela :D
O tempomatu pa tile letniki po moje loh sam sanjajo.

Sem pa za štos pogledal Sharanove klone.
Seat Alhambra tud do 500 ojrov cenejša z isto opremo.
Se mi zdi, da je čist enaka, sam drugi znaki. Al je narejena kje v kaki banana republiki in je potem tolko slabša od VW ?
Ford pa kar odpade.
Sami 2.3 motorji in je pol čisto vseeno če bi vzel VR-6. Ampak ne dam tolko za registracijo, prmej da ne.

Viš, to da nimajo vsi štang na strehi pa sploh nisem porajtal [smilie=blink.gif]

Če bi našel enga s šibedahom, avt. klimo, vseh šest šip na štrom, vlečno kluko (čeprav bom pole dežurc na prikolici :D ), 1x alu komplet in 1x zimski, z zamenjano sklopko, v originalnem izgledu in vse to za ene dva jurja, bi ga kar vzel. Aja, pa 2.0 bencinc naj bi bil, mam dobre izkušnje s tem motorjem še iz Passota. Če ima pa znano zgodovino in da ni zelene barve, še tolko boljše. Saj vem, veliko zahtev in malo para... ampak iščem daylija, tovorno živinče, tak da z budgetom ne bom pretiraval, bo treba menjat streho na bajti... in ker bomo že tam gor... bomo naredili še eno mansardo 8)

Se pravi, baj-da-vej, kake so te Alhambre, enake ku Sharan al so samo "enake" ?

Kolega mi je dans rekel, da da raje 500 ojrov več sam da piše VW. Ampak on nima izkušenj ne z enim ne drugim.

:?: :?:
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.” - Mark Twain
Uporabniški avatar
ŽucMac
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 6697
Pridružen: Sr Feb 11, 2009 12:57 am

Re: VW Sharan

OdgovorNapisal/-a fritz dne Če Apr 29, 2010 10:38 am

enga s šibedahom, avt. klimo, vseh šest šip na štrom, vlečno kluko, 1x alu komplet in 1x zimski, z zamenjano sklopko, v originalnem izgledu in vse to za ene dva jurja, bi ga kar vzel.

:lol:
dobro jutro. si se ze zbudil ? :D


ko sem jst kupoval, so ble alhambre drazje in z manj kilometri. stvari se spreminjajo in trg tudi.
z alhambrami ni nic narobe. jo pa moras dobit od kakega nonota z malo km in dosti opreme.
sibedah in klima je izredno redek pojav na nasem trgu. kot sem ti ze rekel isci opremo carat,
to je bil maximum pri nas. vzemi climatronic, kak modul daj...
Uporabniški avatar
fritz
Wheel whore
 
Prispevkov: 13403
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 10:52 pm
Kraj: tanajtabujsiklima
Avto: Golf Rallye G60

Naslednja

Vrni se na Pomoč pri nakupih

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov