there's no subtitute for VW 16V

Podforum za opise večjih predelav, obnov in restavriranj Volkswagen in Audi vozil

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne Če Dec 25, 2008 1:25 pm

No, na moj wagen je sedel še eden originale teil :D . Hvala Piky-ju za masko, maska je res v brezhibnem stanju in tudi sede na avto precej lepše in bolje kot pa aftermarket :wink:
Slika

... jap, razlika je očitna, predvsem ton rdeče barve je mene zelo motil
Slika

... sedaj precej lepše paše k letvici na odbijaču 8) 8)
Slika

Slika

vsekakor pa tole še ni zadnje dejanje letos ........ to be continued :wink:
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Vičo dne Če Dec 25, 2008 1:55 pm

Lepo, original je ipak original.
Ma BBSke voziš tudi pozimi? Se ne bojiš soli?
Ladeluftgekühlt
Uporabniški avatar
Vičo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 3327
Pridružen: Pe Jan 27, 2006 12:28 am
Kraj: Bistrc
Avto: '90 GTi G60

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Slicker dne Če Dec 25, 2008 3:01 pm

zelo lepa dvojka. ti zrihtaj vse tko kot more bit, ko boš pa prodajal jo bom pa jz kupil [smilie=auto.gif] [smilie=biggrin.gif]
Uporabniški avatar
Slicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1210
Pridružen: Po Maj 28, 2007 2:15 pm
Kraj: okolica Trebnjega
Avto: Golf VR6

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Če Dec 25, 2008 3:14 pm

Slicker napisal/-a:zelo lepa dvojka. ti zrihtaj vse tko kot more bit, ko boš pa prodajal jo bom pa jz kupil [smilie=auto.gif] [smilie=biggrin.gif]

dream on...
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Če Dec 25, 2008 5:23 pm

Ma sem imel tole raketo zadnjič priložnost voziti in moram reči, da prasica leti ko snet kladu. Ni kaj avto je v res odličnih rokah.

LP Luka
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Slicker dne Če Dec 25, 2008 7:37 pm

Jurtz napisal/-a:
Slicker napisal/-a:zelo lepa dvojka. ti zrihtaj vse tko kot more bit, ko boš pa prodajal jo bom pa jz kupil [smilie=auto.gif] [smilie=biggrin.gif]

dream on...

zakaj že? :roll:
Uporabniški avatar
Slicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1210
Pridružen: Po Maj 28, 2007 2:15 pm
Kraj: okolica Trebnjega
Avto: Golf VR6

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a čare dne Če Dec 25, 2008 7:41 pm

zato ker sem jaz ta avto že zaaral in ko se ga bo naveličal oz. celega opedenal kot je coradota mu doplačam tisto razliko in je avto moj!!
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a RedEvil dne Če Dec 25, 2008 9:21 pm

bomo ga dali na licitacijo...... :mrgreen: kdo da več :lol:
Uporabniški avatar
RedEvil
Fasader
 
Prispevkov: 1247
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 1:46 am
Avto: VW MK3 GTI Juby,Jetta TDI

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Če Dec 25, 2008 9:33 pm

pomoje ga nebomo nikamor dajali. ;)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Pe Dec 26, 2008 11:51 am

Ustavte konje! ...ker itak bo ob prodaji enako kot s korlom. Zdej ste vsi glasni pol pa ne bo nobenga... Kje je že korl končal?!



Andrej, to 'pesem' itak že poznamo in samo še enkrat spremljamo dobro delo in pozornost do avtomobila :wink:
Lepo, da so na svetu taki ljudje in da imamo vsi priliko videt kak tak avto tudi pri nas!
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne Sr Dec 31, 2008 4:15 pm

Evo, še zadnji report, oziroma dejanje letos, leta gospodovega 2008, že teoretično bivšega, praktično bo pa tudi kmalu. Dani mi je zrihtal še zadnji odbijač ...
Slika

... sem ga včeraj zmontiral, le poslikal nisem, ker je bil že mrak zunaj, avto pa usran do strehe, tako da bodo slike sledile naslednje leto :wink:

No, tole je verjetno "bolezen" dvojk, ali se motim ...
Slika

... ko je najmanj potrebno, ti odleti vzvod na ključavnici. Mi je EX dal eno za prvo silo, sicer čisto bp, samo, ko sem izvedel koliko stane nova na a-net-u, sem se odločil še za nakup nove in za borih 13 € se dobi tale komplet:
Slika
- nova kljuka
- novi vložek z ključem + še enim rezervnim
- dve različni letvici - kovinska (chrome edition) in plastična (črna)
- komplet gumijastih tesnil

... in še nekaj kar zadeva te nove kljuke - kopije. Če mene vprašate, ima prednost pred originalom. Zakaj? Zato, ker ima celo plastičen vijak za nastavljati, medtem ko ga original nima (vsaj moja ga ni imela) - carsko :wink:
Slika

... evo o čem govorim; levo kopija, desno origigi
Slika

lp do naslednjega leta
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a čare dne Sr Dec 31, 2008 4:19 pm

mislim da bo zardi obsežnega paketa zraven kljuke (predvsem krom lajšta) v Anet-u zaloga kmalu pošla.Drugač pa čimveč novih kosov zmeči gor da boš lahko opravičil še tistih 5 jurjev ki ti jih bom mogel dat :D
Svi mi volimo pičić,samo Mile Kitić
Uporabniški avatar
čare
Tiger
 
Prispevkov: 3465
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:32 pm
Kraj: ljubljana
Avto: FIAT Marea JTD

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Sr Dec 31, 2008 4:20 pm

samurai napisal/-a:... in še nekaj kar zadeva te nove kljuke - kopije. Če mene vprašate, ima prednost pred originalom. Zakaj? Zato, ker ima celo plastičen vijak za nastavljati, medtem ko ga original nima (vsaj moja ga ni imela) - carsko :wink:

če je to prednost, pol ti jest povem še za eno slabost kopij: čez pol leta boš verjetno šel po novo :)
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne Sr Dec 31, 2008 4:21 pm

čare napisal/-a:mislim da bo zardi obsežnega paketa zraven kljuke (predvsem krom lajšta) v Anet-u zaloga kmalu pošla.Drugač pa čimveč novih kosov zmeči gor da boš lahko opravičil še tistih 5 jurjev ki ti jih bom mogel dat :D


čare ti si legenda in kot sem ti zadnjič povedal imaš vso mojo podporo kar zadeva FIAT-a :lol: :lol: in hvala za pijačo :wink:
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne Sr Dec 31, 2008 4:22 pm

Jurtz napisal/-a:
samurai napisal/-a:... in še nekaj kar zadeva te nove kljuke - kopije. Če mene vprašate, ima prednost pred originalom. Zakaj? Zato, ker ima celo plastičen vijak za nastavljati, medtem ko ga original nima (vsaj moja ga ni imela) - carsko :wink:

če je to prednost, pol ti jest povem še za eno slabost kopij: čez pol leta boš verjetno šel po novo :)


neč hudega prijatelj bolje 2 ali 3 kljuke na leto kot pa 2 litra olja na mesec, pa še tistih letvic bom imel za prodati - biznis je biznis pa čeprav z izgubo [smilie=beer2.gif]
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne Sr Dec 31, 2008 6:44 pm

Fantje, ko boste na servisu naročili 'malo' večje število delov, potem boste vedeli, da tudi na servisu niso vsi deli več originalni. včasih se zgodi da nov 'originalni' del fuknem vija ker star zgleda še po 20 letih boljše.


Andrejc, samo tako naprej! V novem letu ti želim, da bi imel več časa, ki bi ga lahko namenil tudi svojemu avtu (datibomojazinmenipodobničimmanjtežili.press :D )
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Davor80 dne Če Jan 01, 2009 7:38 pm

ojoj,pa nemoreš tako dajati stvari na haubo,če spraskaš lak kdo ti ga bo poštrihu :D
nc ne vem pa še to nism zihr
Slika
Uporabniški avatar
Davor80
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 1406
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:51 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: fiat tipo :-(

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Po Jan 26, 2009 1:50 pm

Že 26 dni nobenega posta v tvoji galeriji. Kaj ti Travian vzame preveč časa???

Daj naredi kaj na avtu, recimo odreži streho.............. :mrgreen: , al pa nekaj naredi, da ne bo dolgčas.
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Jurtz dne Po Jan 26, 2009 2:18 pm

aveš kaj bi blo res lepo videt....

Alfa Romeo 164 V6 Custom Cabrio by Favdl!

jest se javim za operaterja fleksarce :D
Uporabniški avatar
Jurtz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 11471
Pridružen: To Jan 24, 2006 10:32 pm
Avto: '08 Golf GTI, '02 Polo Gr. A

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a $küll dne Po Jan 26, 2009 3:05 pm

kakšna flexarca dej, to je vse že pojeto od rje, z navadnimi škarjami za pločevino gre v momentu dol...
Uporabniški avatar
$küll
Tabornik
 
Prispevkov: 8833
Pridružen: Sr Jan 25, 2006 3:02 pm
Kraj: Kolombanburg
Avto: Audi 80 competition + ///// Audi 80 CD 5E

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a Tha Reel M dne Po Jan 26, 2009 7:51 pm

Sküll napisal/-a:kakšna flexarca dej, to je vse že pojeto od rje, z navadnimi škarjami za pločevino gre v momentu dol...


al s tistim nožkom za konzerve...?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1J1 MK IV TDI & Scirocco GTX 16 V 88" -- > Me ON AIR http://www.livestream.com/scirocco
Uporabniški avatar
Tha Reel M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2652
Pridružen: So Maj 05, 2007 6:00 pm
Kraj: Ljubljana
Avto: Ja moj avto ja!

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a RedEvil dne Po Jan 26, 2009 9:23 pm

CABBY napisal/-a:Že 26 dni nobenega posta v tvoji galeriji. Kaj ti Travian vzame preveč časa???

Daj naredi kaj na avtu, recimo odreži streho.............. :mrgreen: , al pa nekaj naredi, da ne bo dolgčas.


mislim da ni travian ampak ikariam k sm opazu enga samuraija

http://ikariam.si/
Uporabniški avatar
RedEvil
Fasader
 
Prispevkov: 1247
Pridružen: Ne Nov 18, 2007 1:46 am
Avto: VW MK3 GTI Juby,Jetta TDI

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a CABBY dne Po Mar 23, 2009 10:25 am

Mislim ej.................Samuraiu so tipkovnico ukradli. [smilie=auto.gif] [smilie=auto.gif]

LP Luka
A guy told me one time:" Don't let yourself get attached to anything you're not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel a heat around the corner."
Uporabniški avatar
CABBY
Vulvo
 
Prispevkov: 2548
Pridružen: Če Jan 26, 2006 12:01 pm
Kraj: Celje - pravo srce Slovenije
Avto: Alte Mercedes mit 4 ventil technik

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a samurai dne To Apr 07, 2009 6:08 pm

CABBY napisal/-a:Mislim ej.................Samuraiu so tipkovnico ukradli. [smilie=auto.gif] [smilie=auto.gif]

LP Luka


mislim ej .... sem kupil novo [smilie=beer2.gif]

No, da malo izpiham prah iz tegale topica :wink: . Delalo se je (nekaj malega - bolj načrtovalo kaj je potrebno še postoriti), delalo se bo (vse prej kot kaj malega :wink: ) in pa dela se, pravzaprav, delam se, da nekaj delam :D .
Zadnje dni me je morila zadnja pnevmatika, ki je spuščala dnevno in to vsak dan za 1,5 bara. Sem mislil, da sem kaj povozil in šel vulkanizerju, pa sva takoj videla kje je "feller". Pnevmatika je puščala na vijaku, ki drži rob na zvezdo in sem najprej mislil samo dotegniti vijak - jok odpade. Ko sem ga odvijačil, sem opazil, da je nekdo uporabljal že teflonski trak :? - seveda so bili navoji zanič in ni ostalo drugega, kot da v lukjno napacam malo diht mase - pravzaprav mase za lepljenje vetrobranskih stekel.
Slika

Zadeva ni delovala, meni pa se ni dalo (beri: nisem upal), podreti celega platišča, ker me je bilo strah, da je uničenih še več navojev, zato je ostala samo še ena opcija - zalivanje roba znotraj. Pnevmatiko dol in ----- juhuhu, šlamparaj na kvadrat :evil: :evil:
Slika

Nekdo je to zalil z nekakšnim črnim silikonskim kitom, pa še to razmazal samo z čopičem. Ta črni silikon sploh ni držal in ga je bilo moč dol postrgati kar z prstom :? . Seveda sem odstranil grehe , lepo pobrusil in razmastil, zalepil lepilni trak, da ne bo tako napacano...
Slika

Slika

... skočil v trgovino po maso, oziroma lepilo za vetrobranska stekla (hitrosušeče - cca 45 minut) ...
Slika

... in na debelo zalil rob kjer se stikata zvezda in rob platišča.
Slika

Z prstom lepo razmazal, odstranil lepilni trak in sušil na soncu približno 40 minut.
Slika

Voila, zdej pa drži že tretji dan - mislim da bo tudi še naprej :wink: . Res, da je tole le rešitev za silo ali pa tudi ne - kakor za koga, ampak res se mi ni dalo podirati celega platišča in na novo sestavljati. Ta platišča ostanejo takšna kot so (dokler bodo pri meni), zato se mi ni izplačalo podirati, pa tudi zato ne, ker je doma že naslednji komplet rm-k, ki se bodo sestavljale z malo večjim robom. Hvala kremi za felge in Davorju za peskanje :wink:
Slika


ps: no, da ne bi zdej cabby kaj pametoval o ukradeni tipkovnici :wink: , vidiš da delam in nimam časa :D

lp
samurai
ak hočeš vozit porsche-a, plati ga!!!!!!!! nemoj kukat kako je skup! nije on skup nego se nema para pa najlakše je kukat! a zapravo možeš vozit i stojadina i porše ti ne treba da bi živio...
Uporabniški avatar
samurai
Udarni sogovornik
 
Prispevkov: 2158
Pridružen: Če Okt 05, 2006 9:46 pm
Kraj: Celje
Avto: corrado

Re: there's no subtitute for VW 16V

OdgovorNapisal/-a jinx82 dne To Apr 07, 2009 6:44 pm

Super samurajčina :D


Tisto bo pa kar permanentno zadihtana feltna, ker se pri sestavljanju RM-k vedno robove zašraufa gor 'na suho' in se potem na ta način zadihta feltno. Tako da si to naredil točno tako kot je treba :wink:

Samo tako naprej! 8)
Uporabniški avatar
jinx82
Mati bwožja
 
Prispevkov: 12580
Pridružen: To Jan 24, 2006 11:57 pm

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Volkswagen in Audi projekti

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 9 gostov

cron