Problem s števcem km golf mk1

Sedeži, prevleke, armatura, volan, števci, gumbi, ogrevanje, klima, ...

Problem s števcem km golf mk1

OdgovorNapisal/-a ZIGA_1991 dne Po Avg 15, 2016 1:52 pm

Pozdravljeni. Imam problem s števcem kilometrov. Ne deluje števec trenutnih km kot tudi ne skupnih. Števec sem vzel iz armaturke in tisti zobniki ki so ponavadi problem mi zgledajo ok. Ta rdeči je sicer počen in zalepljen ampak mislim da ni vzrok težave. Ko zadaj vrtim tisto stvar kamor pride kabel za hitrost (se opravičujem izrazom ampak nimam pojma o mehaničarstvu) se obračata tako polž kot ta rdeči zobnik ampak številke ne premakne. Ročno tega rdečega zobnika ni možno premakniti medtem ko če zavrtim tisti sivi zobnik kamor so vpete številke delujeta oba števca (rdeči zobnik miruje). Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe?


Slika
Uporabniški avatar
ZIGA_1991
Novinec
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So Mar 05, 2016 9:03 pm
Kraj: Maribor
Avto: Golf mk1 1979

Re: Problem s števcem km golf mk1

OdgovorNapisal/-a pocesnkII dne Pe Avg 19, 2016 7:40 am

Edn je hotu prevrteti števec nazaj in je polomil zatiče na krogcih kjer so številke...
Servis, diagnostika osebnih in tovornih vozil--->PM
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 2761
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 8:39 pm
Kraj: Kamnik mi je predmestje
Avto: GTI VI KILLER->M5 touring

Re: Problem s števcem km golf mk1

OdgovorNapisal/-a zero wolf dne Pe Okt 21, 2016 11:52 pm

Vzrok je v sivem zobniku v katerega so vpete stevilke. Rdec zobnik ki ga poganja polz je vpet na isto osovino kot sivi zobnik, sivi zobnik pa poganja zobnike ki poganjajo stevilke tako da ce ti eden od zobnikov (rdec ali siv) drsi po osovini ti kilometrina ne bo delala se pravi da morata biti oba zobnika fiksirana na osovino da bo zadeva funkcionirala. Ce bi bil stevc izpraven tistega sivega zobnika ne bi blo mozno obracat na roke se pravi da mores nekak fiksirat un sivi zobnik na osovnco da ti bo stelo kilometre. Ce bi bli cepki stevilk polomljeni ti rocno poganjanje sivega zobnika ne bi obracalo stevilk tako pa kot si sam rekel zadeva funkcionira ce premaknes sivi zobnik. Spodnja kilometrina ti pa ne dela zato ker je povezana prek plasticnega zobnika na sivi zobnik.

Mal si preber ta link sicer je za dvojko sam po mojem je enak sistem pri enki
http://www.4130-products.com/step/odometer/index.htm
Uporabniški avatar
zero wolf
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe Sep 12, 2014 12:56 am
Kraj: okolica Ribnice
Avto: VW Golf mk2 GTI 8V


Vrni se na Notranjost

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

cron